Spodziewasz się dziewczynki? Te fakty mogą Cię zadziwić!

dziewczynki

„To będzie dziewczynka!” – wielu rodziców słyszy te słowa będąc na badaniu kontrolnym u ginekologa. Mamy spodziewające się córki nie mogą się doczekać kupowanie malutkich sukienek i kokardek. Okazuje się, że poza stylowymi ubrankami urodzenie córki może mieć również inne zalety. Jedno jest pewne – oczekiwanie na urodzenie dziecka to wyjątkowy czas.

Urodzenie dziewczynki – czego można się spodziewać?

Dziewczynki są bardziej empatyczne

Wiele dzieci naturalnie ma wysoki poziom empatii do innych osób oraz zwierząt. Jak pokazują badania córki szybciej zaczynają współodczuwać emocje innych i potrafią wykazać się większą wrażliwością. Warto pamiętać, że przez to mała dziewczyna będzie częściej przejmować i naśladować emocje rodziców. Dzieci bardzo dbają o otaczające je osoby i zazwyczaj chcą, aby wszyscy byli szczęśliwi

Dziewczynki mówią wcześniej niż chłopcy

Umiejętność mówienie jest jednym z głównym kamieni milowych w rozwoju dziecka. Dzieci zaczynają wypowiadać pierwsze słowa zazwyczaj w okolicach pierwszych urodzin. Rodzice często nie mogą się doczekać kiedy usłyszą z ust dziecka „mama” i „tata”. Dziewczynki często zaczynają mówić szybciej niż ich rówieśnicy płci męskiej.

„Pierwszy okres” dziewczynki

W pieluszce małej dziewczynki noworodka może pojawić się niewielka ilość krwi albo śluzu. Jest to tak zwana pseudomiesiączka i związana jest z działaniem hormonów, które mama przekazuje córce. Może to również spowodować powiększenie gruczołów piersiowych noworodka i wypływ wydzieliny przypominającej mleko. Objawy te mijają samoistnie.

Dziewczynki rodzą się później niż chłopcy

Poród dziewczynek częściej odbywa się później, co nie oznacza, że rodzą się one po terminie. To raczej chłopcy mają tendencję do narodzin przedwczesnych. Je jeden z powodów, dlaczego wiadomość o córce może cieszyć młodych rodziców.

Poród może być łatwiejszy

Niektóre źródła twierdzą, że poród córki jest zazwyczaj mniej bolesny i krótszy niż urodzenie chłopca. Jest to dobra wiadomość dla mam bojących się porodu siłami natury. Niektóre mamy twierdzą jednak, że łatwiej im było znieść ciąże kiedy oczekiwali synka.

Czytaj też: Chłopiec czy dziewczynka? Od czego zależy płeć dziecka?

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!