Pieluszki wielorazowe. Czy warto się na nie zdecydować?

pieluszki

Pieluszki wielorazowe coraz częściej trafiają do wyprawki dla niemowląt. Jakie są plusy takiego rozwiązania? Na pewno ograniczenie produkcji śmieci. Młode mamy wiedzą, ile jednorazowych pieluszek każdego dnia zużywają maluchy. Do innych zalet można zaliczyć to, że są tańsze oraz nie odparzają wrażliwej skóry dziecka.

Bycie eko wkrada się również do spraw związanych z pielęgnacją noworodka. Coraz więcej mam wybiera pieluszki ekologiczne lub decyduje się na radykalny krok w postaci wielopieluchowania. Pieluszki wielorazowe są wykonane z naturalnych materiałów w przepięknych wzorach i kolorach.

Czym są pieluszki wielorazowe?

Wydawało się, że jednorazowe pampersy są zbawieniem dla młodych rodziców i na zawsze wyprą z dziecięcych wyprawek pieluszki wielorazowe. Okazuje się, że wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat ekologii dowiadujemy się, że dzieci przez używanie jednorazówek produkują masą śmieci. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się pieluszki wielorazowe. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka wariantów wielopieluchowania. Musimy zakupić otulacz oraz wymienne wkłady lub otulacz plus formowankę. Istnieje jeszcze pieluszka kieszonka, którą również ma miejsce na wymienny wkład. Początkowo trzeba zaopatrzyć się w wiele wkładów, gdyż niemowle potrafi zmoczyć nawet 12 pieluszek na dobę. Z czasem ilość konieczności zmian zmniejsza się. Poza zapasem wkładów warto mieć również kilka zestawówów otulaczy, gdyż zawsze może przytrafić się wypadek przy pracy.

Czytaj też: Wyprawka do szpitala – co powinno się w niej znaleźć

Zalety pieluszek wielorazowych

Wielorazowe pampersy to nie tylko wybór wspierający dobro planety, również ma wiele korzyści dla skóry dziecka i portfelów rodziców. Do zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • pieluchy wielorazowe nie zawierają sztucznych tworzyw i chemikaliów, które podrażniają wrażliwą skórę dziecka
  • nie uczulają skóry
  • skóra dziecka oddycha i istnieje mniejsze ryzyko odpażeń
  • wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych
  • zazwyczaj (o ile mamy zrobione regularne pranie) nie zabraknie nam ich
  • w rozliczeniu rocznym są o połowe tańsze, niż pieluszki jednorazowe
  • mogą być przekazane młodszemu rodzeństwu lub po prostu sprzedane

Czy któraś z naszych czytelniczek zdecydowała się na pieluszki wielorazowe i chciałaby podzielić się swoim doświadczeniem? Zachęcamy do opisania swoich historii w komentarzach.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!