Międzynadorowy Dzień Pocałunków – Kiedy obchodzimy dzień pocałunku?

Światowy dzień pocałunku odbywa się co roku, a przypada na 6 lipca! To nie oficjalne święto, które pochodzi z wielkiej Brytanii. Przyjęło się na całym świecie, gdzie tego dnia każdy kto się kocha lub przyjaźni ofiaruje sobie pocałunek lub po prostu symbolicznego całuska!

Ideą tego dnia jest przypomnienie, że całowanie może być prostą formą przyjemności dla samego całowania. Nie tylko jako preludium do współżycia ale także oznaka miłości, czułości czy drobnej namiętności. W wielu związkach z biegiem lat pocałunek traktowany jest jako wstęp do czegoś więcej. Pojawia się jako pierwszy bodziec do odbycia stosunku. Po za tym – pocałunek prawie nie istnieje. A sam w sobie jest przecież taki piękny, delikatny i niewinny. A całowanie powinno być same w sobie przyjemnym doświadczeniem. Wyraża doświadczenie intymności. O samym dniu pocałunku mało słychać ponieważ nie jest tak komercyjnym wydarzeniem jak Walentynki. Mimo tego, coraz częściej słyszy się o tym wydarzeniu, które swoją popularnością obejmuje już cały świat.

Pocałunki – ciekawostki

Co ciekawe pocałunki mają całą masę ciekawostek! Weźmy pod lupę tzw. Pocałunek francuski. W tym pocałunku następuje wymiana około 40 tysięcy drobnoustrojów! Do tego aż 250 gatunków różnych bakterii! Przy okazji transportujemy między osobą około 45 gramów tłuszczu i innych składników. A podczas pocałunku usta ściskają się z siłą nawet do ciężarowi odpowiadającemu aż 15 kilogramom! To niesamowite, prawda? 

Pocałunki pomagają się odprężyć. Są skuteczne w walce z depresją. Wydłużają zdrowie i wpływają na ogólne samopoczucie. Masz dziś więc zły dzień? Pocałuj ukochaną osobę! To dzięki nim organizm produkuje więcej tzw. Hormonu szczęścia, który może poprawić nam dzień. 

Pocałunki – utrata wagi

Chcesz szybciej chudnąć? To całuj się! Pocałunki sprzyjają osobom, które dbają o prawidłową wagę. W trakcie jednego pocałunku możemy spalić nawet od 3 do 12 kalorii w ciągu minuty! Poruszamy przy tym aż 40 różnymi mięśniami twarzy. Niezły trening, co? A co jeżeli całujesz się aż godzinę? Możesz pozbyć się nawet 720 kalorii. Po co więc biegać, skoro można się całować? Według danych, statystycznie zakochana para może całować się aż 14 dni w ciągu całego swojego życia. Oczywiście bez przerwy. 

Nie czekaj! Idź się całuj! 

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!