Jak celebrować jesień? Propozycje dla mam i kobiet w ciąży

jesień

Jesień dla wielu z nas to najgorsza pora roku. Chłód, deszcz i coraz krótsze dni. Zwłaszcza kobietom w ciąży i młodym mamom ten okres może być przytłaczający, brak słońca i burza hormonów może wprawiać w przygnębienie i zły nastój. Podpowiadamy jak w prosty i łatwy sposób odczarować okropność jesieni i skupić się na pozytywnych aspektach tego, że lato już za nami.

5 rzeczy, które poprawią nastrój jesienią

  • Ciepła herbata lub kawa. Naszym pierwszym przyjemnym skojarzeniem związanym z jesienią są wieczory pod kocykiem z ciepłą herbatą lub kawą, a dla mam lubiących słodkości z gorącą czekoladą. To świetny sposób na czytanie ulubionej książki czy oglądanie filmów i seriali. Jesień to okres w którym rzadziej wychodzimy z domu. Wolimy spędzić czas w domowym zaciuszu z partnerem. To wspaniały czas na głębokie rozmowy, planowanie i danie się ponieść wyobraźni. Na wspólnie wieczorny mogą przydać się gry planszowe lub puzle, to fajna rozrywka dla dwojga lub więcej osób. Dlatego warto kupić pyszną herbatę lub mieszankę ziół, aby przygotować aromatyczny napar. Takie rozgrzewające napoje na pewno polepszą jesienny nastrój.
  • Jesienne spacery. Kiedy tylko zaświeci słońce koniecznie wychodż na spacer, aby zaczerpnąć witaminy D. Słoneczne, jesienne dni to idealny czas na spacer do parku lub lasu. Zwłaszcza, gdy liście zmieniły już swój kolor i można z nich zrobić piękne kolorowe bukiety. Jesienne spacery będą dla kobiet w ciąży na pewno mniej męczące niż wychodzenie z domu w czasie upałów. Mamy maluszków, które przyszły na świat jesienią nie powinny obawiać się chłodu i kiepskiej pogody. Wystarczy ubrać dziecko adekatnie do warunków atmosferycznych i cieszyć się świeżym powietrzem i spacerami z wózkiem.

Czytaj też: Pierwszy spacer z noworodkiem – kiedy?

Jesień nie musi być najgorszą porą roku

  • Nakładanie ciepłych swetrów. Jesień to zazwyczaj nagłe i często nieoczekiwane pogorszenie pogody. Lenie sukienki musimy zamienić na ciepły wełniane swetry, płaszcze i ciepłe skarpetki. Nie zawsze jest to okropna wiadomość. Aktualnie sklepy oferują piękne jesienne ubrania dla ciężarnych kobiet. Celebrowanie jesienii w pięknej stylizacji na pewno będzie łatwiejsze.
  • Dania z dyni. Sezon na dynię ewidentnie łączy się z jesienią. Dynia jest świetnym produktów z którego można w łatwny i tani sposób wyczarować pyszne dania. Sami pieczemy z dyni ciasta i babeczki, robimy rozgrzewające zupy i potrawki oraz robimy przetwory. Te warzywo świenie sprawadza się również jako jesienna dekoracja stołów, balknów lub ogrodów.
  • Rozwijanie swoich pasji. Dłuższe wieczory to czas sprzyjający kreatywności. Możesz ten okres wykorzystać na szukanie lub praktykowanie swoich pasji i zainteresowań. Wiele mam w czasie ciąży i na macierzyńskim odkrywa siebie na nowo, zaczynając robić coś innego i dotychczas nieznanego. Może to być fotografia, pisanie, gra na instrumencie lub szydełkowanie. Aktualnie w sieci dostępnych jest wiele tutoriali, kursów online i grup wsparcia, dlatego w łatwy sposób można poszerzać swoją wiedzę oraz znaleźć osoby, również zainteresowane tym tematem.

Jakie jest Twój sposób na celebrowanie jesieni? Jak spędzasz czas jesienią i czy lubisz tę porę roku?

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!