Imiona dla dziewczynek inspirowane serialem „The Crown”

imiona dla dziewczynek

Czy są tu jacyś fani serialu „The Crown”? To hit platformy Netflix, który opowiada o życiu rodziny królewskiej z całkiem innej perspektywy. Poznajemy księżniczkę Elżbietę w czasie kiedy obejmie koronę i zostaje królową Wielkiej Brytanii. W serialu przewija się mnóstwo charyzmatycznych postaci. Ich imiona mają bardzo królewski rodowód, mogą być świetną inspiracją na imię dla twojego dziecka. Zobacz, jakie imiona dla dziewczynek zdobywają coraz większą popularność.

Imiona dla dziewczynki z serialu „The Crown”

Elżbieta – imię, które nosi sama królowa Elżbieta II, piękne, dostojne i bardzo klasyczne. Kobiety noszące takie imię są pewne siebie i nie ulegają obcym wpływom lub opiniom. Bibliści tłumaczą te imię jako „Bóg mą przysięgą”, co ma wskazywać na niezłomność, lojalność oraz wiarę w ideały i wartości.

Małgorzata – takie imię nosiła siostra królowej i z pewnością była to postać niezwykła, którą kochały miliony. Z greckiego oznacza „perła”, czyli coś niezwykle cennego, wyjątkowego i rzadkiego. Osoby noszące te imię są bardzo uczuciowe, serdeczne, ale łatwo je zranić. Małgorzaty uwielbiają podróże i przygody, ale cenią najbardziej życie rodzinne.

Maria – to imię matki królowej, jej rola miała znaczący wpływ na wychowanie, decyzje oraz politykę. Po hebrajsku imię to oznacza „napawać radością”. To kobieta pracowita, czuła oraz bardzo pomocna. Ponad to cechują ją pewność siebie oraz zasadniczość.

Anna – to imię z hebrajskiego oznacza „łaska; pełna wdzięku”, taka osoba jest wrażliwa, spokojna i bardzo rodzinna. Wyróżnia ją wrodzona delikatność i taktowność, przez co jest lubiana w towarzystwie. Imię to idealne imię dla dziewczynki ciepłej i pogodnym usposobieniu. Anna jest córką królowej Elżbiety II i księcia Filipa.

Diana – w zestawieniu imion dla dziewczynek inspirowanych historią rodziny królewskiej nie może zabraknąć Diany. Diana to imię, które pasuje do silnych kobiet, które można nazywać wojowniczkami. Ma ogromne poczucie humoru, jest towarzyska i jest urodzoną optymistką.