Dzień Matki – nietypowe prezenty

26 maja to wyjątkowa data w kalendarzu. W dniu matki każdy powinien postarać się sprawić miłą niespodziankę kobiecie, która przez 9 miesięcy nosiła go pod sercem. Niestety, większość mam kończy dzień z bukietem kwiatów i kolejną porcją słodkości do kawy. A może w tym roku pora odejść od schematu i wysilić się trochę bardziej? Wiadomo, że kochająca mamusia doceni każdy miły gest, choćby miała dostać same życzenia, warto jednak zrobić coś, co naprawdę wywoła uśmiech na jej twarzy!

Nietypowy prezent z okazji matki

Nietypowym pomysłem na prezent z okazji dnia matki może być pomoc w codziennych obowiązkach. Zrób rodzicielce niespodziankę i podczas jej nieobecności wysprzątaj za nią mieszkanie. Może przydałoby się umyć okna lub odświeżyć dywany? Sprawdź, czy w szafie nie leży sterta nieuprasowanych ubrań. Na koniec przygotuj smaczny obiad, by po powrocie z pracy mama mogła usiąść wygodnie w fotelu i odpoczywać!

Zabiegane kobiety często nie mają czasu, by odpowiednio o siebie zadbać, w związku z tym możesz zorganizować swojej mamie dzień SPA. W zależności od posiadanych funduszy, wybierz ofertę salonu odnowy biologicznej lub przygotuj domowy relaks. Kąpiel w czekoladzie, odżywcze maseczki na twarz i parafina na dłonie to tylko przykłady zabiegów, które bez problemu można przygotować w domowym zaciszu.

Jeżeli Twoja rodzicielka jest zwariowana i lubi szalone przygody, wymyśl jej tor z zagadkami. Możesz zostawić jej karteczkę ze wskazówkami, jak ma dotrzeć do kolejnego miejsca i tak dalej. Fajnie, jeżeli trasa będzie prowadziła przez miejsca, które mają dla was znaczenie. Czekaj na nią na mecie, gdzie spędzicie razem trochę czasu. Może to być np. ulubiona restauracja lub polana na łące, gdzie zorganizujesz piknik.

Jeżeli marzy Ci się element zaskoczenia, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie mamy w pracy (jeżeli oczywiście jest to możliwe). Z pewnością nie będzie się spodziewała, że wpadniesz w porze przerwy i przyniesiesz jej lunch. Z pewnością niejedna koleżanka pozazdrości takiego prezentu z okazji dnia matki.

Dzień matki w odjazdowym stylu

Jeżeli Twoja mama jest fanką mocnych wrażeń, możesz zapewnić jej niezapomniane wspomnienia. świetnym prezentem w takim wypadku będzie skok ze spadochronem, bungee lub lot balonem. Amatorki szybkiej jazdy na pewno będą podekscytowane możliwością przejażdżki sportowym samochodem po specjalnym torze. Możesz pomyśleć również o wykupieniu lekcji na ściance wspinaczkowej, zajęć z jazdy konnej, czy kursu w szkółce dla pilotów. Najlepiej będzie jeżeli zastanowisz, o czym zawsze wspominała mama, zrobienie czego sprawiłoby jej największą frajdę? Zastanów się dobrze i działaj!

Pamiętaj, że nieważne, ile pieniędzy wydasz na prezent z okazji dnia matki, bo tak naprawdę nie musisz przeznaczyć na niego nawet złotówki. Najważniejsze jest, by sprawić mamie radość. Czasami wystarczy naprawdę drobny gest. Wystarczy zastanowić się, co sprawiłoby, że naprawdę poczułaby się wyjątkowo tego dnia. Właśnie z tego powodu warto nieco wcześniej zadawać dyskretnie pytania lub poprosić o pomoc tatę.

Wiele matek z pewnością najbardziej ucieszyłoby się z tego, że ich dzieci znajdą chwilę, by po prostu spędzić z nimi trochę czasu. Wiele osób jest tak zabieganych, że nie znajduje chwili na telefon ze zwykłym pytaniem – „Co u Ciebie słychać?”. Warto się trochę wysilić i chociaż tego jednego dnia sprawić, że mamie zakręci się łezka w oku ze wzruszenia i radości. To naprawdę nic trudnego, wystarczy tylko chcieć!