Dlaczego nie warto zdradzać imienia dziecka przed porodem?

dziecka

Niektórzy rodzice przed narodzinami dziecka nie chcą dzielić się informację jakie imię wybrali dla swojego maluszka. Jest grupa osób, która nie zdradza nawet płci dziecka. Wyjaśniamy jakie mogą być zalety trzymania w tajemnicy tego jakie imię będzie nosić dziecko. Czasami dobrze ten rodzaj informacji zachować tylko dla siebie i partnera. Dzięki temu można uniknąć wielu niepotrzebnych komentarzy i opinii osób, którym właściwie te imię wcale nie musi się podobać.

Dlaczego warto poczekać z ogłoszeniem imienia dziecka do dnia narodzin?

Nie musisz słuchać opinii innych ta temat tego imienia. Ogłoszenie rodzinie i przyjaciołom imienia jakie będzie nosić wasze dziecko często wiąże się z nieproszonymi opiniami. Wiele osób chce zasugerować swoją propozycję imienia dla waszego dziecka. Jeśli jesteście pewni, że takie imię będzie nosiła wasza córka lub syn warto zachować tę informację dla siebie. Każdemu dane imię może kojarzyć się inaczej. Nie chcemy usłyszeć historii, że wasza ciocia miała sąsiada o tym imieniu, który był leniwy i mało ambitny.

Będzie to Wasza słodka tajemnica. Przez rosnący brzuch nie da się długo ukrywać faktu, że zostaniecie rodzicami. Jednak jest kilka informacji, takich jak płeć czy imię wybrane dla dziecka, które możecie zachować dla siebie. To jak będziecie zwracać się do dziecka jest czymś wyjątkowym i warto zachować to dla siebie, przynajmniej na czas ciąży.

Nie musisz się martwić, że ktoś zainspiruje się twoim wyborem. Często wybieramy dla dziecka imię, które nie jest popularne w danym czasie i czujecie z tego powodu radość. Podzielenie się tą informacją ze światem może być inspiracją dla twoich koleżanek lub kuzynek które również są w ciąży. Nie ma niczego złego, aby mieć dzieci o takich samych imionach, tylko chyba chciałaś tego uniknąć.

Unikniesz wtrącania się w wybór imienia dla dziecka. Często osoby, które usłyszą jak chcesz nazwać dziecko od razu śpieszą, aby podsunąć ci, swój lepszy pomysł. Każdy ma inne doświadczenia z ludźmi o danym imieniu, dlatego jedno imię może budzić tak skrajne emocje. Warto jednak słuchać własnego serca i podjąć własną decyzję.

Zgadywanie imienia może być świetną zabawą. Kiedy zdecydujesz, że nie chcesz dzielić się imieniem dla dziecka przed porodem możesz zaproponować rodzinie i przyjaciołom zakłady kto odgadnie je samodzielnie. Przewidywania i spekulacje mogą być znakomitą zabawą dla waszych najbliższych.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!