Darmowe materiały dla dzieci – skąd pobrać najfajniejsze?

Twoje dziecko jest przeziębione? A może trafiła Wam się rodzinna kwarantanna? Bezwzględu na przyczynę, kiedy dziecko nie idzie do żłobka lub przedszkola, mama musi zwykle stać się animatorką czasu wolnego! Co zaproponować dzieciom, by uniknąć bajek lub gier komputerowych? W sieci znajdziesz cudowne darmowe materiały dla dzieci! Wybraliśmy te (wg nas) najfajniejsze!

1. Lubicie motyle? Na stronie haha.com.pl znajdziecie motyle do pokolorowania oraz prostą mapkę dla dzieci, które będą musiały je później znaleźć w różnych miejscach domu. To idealny pomysł na wiosenne dni, który łączy w sobie zabawę ruchową, aktywność plastyczną oraz naukę o świecie przyrody! (https://haha.com.pl/zabawy-dla-dzieci/)

2. Wasze dzieciaki uczą się właśnie ubierać samodzielnie? A może to po prostu fanki mody? Na stronie dressupp-app.com znajdziecie postacie oraz ubranka do wydrukowania. Jest wersja w kolorze oraz czarno-biała do samodzielnego “zaprojektowania”. Wystarczy wyciąć i zacząć bawić się w przebieranie papierowych lalek. (https://www.dressupp-app.com/free-downloads/)

3. Chcecie wprowadzić w życie dzieci trochę sztuki. Wspaniałe kolorowanki stworzyła Hanna Parchańska! Znajdziecie je tutaj! (https://www.docdroid.net/8Xiv4pa/kolorowanki-pdf)

4. Dinozaury! Dzieci je uwielbiają! Dla największych fanów mamy kolorowanki na stronie firstpallete. Możecie stworzyć z nich teatrzyk na patyczkach lub postawić na nocnym stoliku, a może zbudujecie cały Park Jurajski? (https://www.firstpalette.com/craft/standing-paper-dinosaurs.html)

5. Wabisabipark oferuje wiele materiałów inspirowanych przyrodą! Nie wszystkie są darmowe, ale znajdziecie sporo, które pobierzecie bez kosztów! (https://www.wabisabipark.com/hu/webshop)

6. @magdaisasanki oferuje wspaniałe materiały związane ze sztuką, liczeniem oraz nauką angielskiego! Wszystko w cudownej estetyce. Zajrzyjcie na jej konto na instagramie po inspiracje! I jeżeli możecie wpłacie kilka złotych na zbiórkę charytatywną wyznaczoną przez Magdę! (https://www.instagram.com/magda_i_sasanki/)

Znacie inne fajne materiały? Podzielcie się nimi z naszymi czytelnikami. Czekamy na Wasze komentarze!