Czy twoje dziecko przesypia całe noce? Wzorce snu

snu

Wielu rodziców, jeśli nie wszyscy, pyta: „Kiedy moje dziecko będzie przesypiać noce?” Nowe badanie radzi rodzicom, aby postrzegali wzorzec snu jako proces, a nie coś, co dziecko musi osiągnąć w określonym momencie. Kolejne pytanie zadawane przez wielu rodziców: „Moje dziecko ma 6 miesięcy, dlaczego nie śpi dłużej?” Pobudki i poranne wstawanie również jest kwestią normalną dla małych dzieci.

Czy to normalne, że niemowlak nie przesypia nocy?

Badania prowadzone przez profesor McGill Marie-Helene Pennestri obejmowały 44 dzieci. Obserwowała ona nawyki i sen dzieci w przeciągu dwóch tygodni. Najbardziej interesującym faktem, jaki odkryła, było to, że wzorce spania są różne dla każdego dziecka. Pennestri zauważyła, że ​​nawyki snu tego samego dziecka będą się zmieniać z nocy na noc. Więc mamo, nie musisz się martwić, że twój maluch tak często się budzi! Tylko bądź cierpliwa. Każde dziecko jest inne i przez to wyjątkowe. Choć lekarze i specjaliści posługują się wzorcami oraz wytycznymi, to narzędzia te mają pokazywać kierunek, a nie być jedyną obowiązującą normą.

Jak śpią niemowlęta?

Matki sześciomiesięcznych dzieci zostały poproszone o zanotowanie nawyków snu swoich dzieci. W dzienniku snu większość matek odnotowała, że ​​ich dzieci spały bez przerwy 6 godzin, 5 nocy z dwóch tygodni. Osiem godzin snu odnotowano przez 3 dni z dwóch tygodni. Kluczowym odkryciem było to, że połowa dzieci w badaniu nigdy nie spała przez 8 godzin pod rząd. Nie jesteś jedyną mamą, która marzy o tym wspaniałym dniu, gdy to nastąpi.

„Rodzice często są narażeni na wiele sprzecznych informacji na temat snu niemowląt. Nie powinni się martwić, jeśli ich dziecko nie przesypia nocy w określonym wieku, ponieważ wzorce snu bardzo się różnią w okresie niemowlęcym. ​​Rodzice i lekarze powinni być świadomi, że sporadyczne przespanie nocy niekoniecznie oznacza utrwalenie się tego zachowania”

mówi Pennestri

W danych przekazywanych przez te matki olbrzymią rolę mogą odgrywać dwa czynniki: karmienie piersią i wspólne spanie. Matki karmiące piersią i / lub śpiące wspólnie były bardziej świadome tego, kiedy ich dzieci się budziły, nawet jeśli lekka przerwa w śnie nie zakłócała ​​nocnego odpoczynku.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!