7 powodów, dlaczego bycie w ciąży jest wspaniałe!

kobieta w ciąży w sukience

Starając się o dziecko pewnie niejednokrotnie zastanawiałaś się jak to jest „być w ciąży”. Dla większości kobiet nie jest to najłatwiejszy okres w życiu. Pomijając poranne mdłości, przyrost wagi i ból kręgosłupa kobiety w ciąży doświadczają niesamowitych i fantastycznych rzeczy. Przygotowaliśmy listę, co warto docenić będąc w ciąży.

Dlaczego bycie w ciąży jest super?

  1. Ludzie są do Ciebie miło i przyjaźnie nastawieni. Większość osób widząc ciężarną kobietę stara się być miłym i wyrozumiałym. Wiąże się to z ustępowaniem miejsca, przepuszczaniem w kolejkach czy po prostu uśmiechaniu się na twój widok. Twoja mama może częściej proponować ci zdrowie obiady, a partner masaże i pomoc w codziennych obowiązkach. Korzystaj ze swoich przywilejów i ciesz się tym czasem. Po narodzinach dziecka, zazwyczaj to ono kradnie całą uwagę.
  2. Poprawi się Twoja cera, a włosy będą gęstsze. Czas ciąży, to zmiany w ciele kobiety, również te pozytywne. Większa ilość hormonów cudownie wpływa na problemy skórne. Dobra wiadomość jest taka, że włosy w ciąży są gęste, błyszczące i lepiej się układają. Zła, że po porodzie zazwyczaj zaczynają wypadać (i to garściami).
  3. Możesz bezkarnie pozwalać sobie na zachcianki. Bycie w ciąży to czas, kiedy musimy jeść dla dwojga. Czasami nasz organizm potrzebuje dość niespodziewanej i szalonej diety. Lody, ogórki kiszone czy może ostry ryż na śniadanie? Ciąża to czas kiedy możesz sobie pozwolić na takie zachcianki.
  4. Powiększą Ci się piersi. Biust w czasie ciąży może powiększyć się nawet o dwa rozmiary. Jeśli całe życie miałaś miseczkę A, to zmiana może być naprawdę znacząca. Twoje ciało przygotowuje się do laktacji, czyli produkcji mleka. Ale w czasie ciąży możesz cieszyć się głębszymi dekoltami.
  5. Możesz bezkarnie więcej spać. Jednym z objawów ciąży jest zmęczenie. Nie przejmuj się, że koło 20 jesteś już wyczerpana, po prostu korzystać z okazji i wysypiaj się. Większe zapotrzebowanie na sen zazwyczaj odbywa się w pierwszym trymestrze ciąży.
  6. Nie musisz martwić się okresem. Na przynajmniej dziewięć miesięcy, a u mam karmiących piersią nawet dłużej możesz zapomnieć o okresie. Zwłaszcza kobiety z bolącymi miesiączkami będą szczęśliwe, bo mogą odpocząć od bólów podbrzusza.
  7. Możesz sobie odpuścić i po prostu się relaksować. To normalne i całkowicie usprawiedliwione, że kobiety w ciąży potrzebują zwolnić tempo życia. To czas na drzemki w ciągu dnia, długie kąpiele, spacery i lekką gimnastykę. Czas oczekiwania to świetny okres na wybranie się do szkoły rodzenia, czytanie książek czy nadrobienie kilku seriali.

A Ty co najmilej wspominasz z okresu bycia w ciąży?

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!