5 wskazówek, jak przetrwać podróż z dzieckiem

dzieci w samochodzie

Podróżowanie z małymi dziećmi bywa wyzwaniem! Maluchy płaczą, nie chcą siedzieć w fotelikach, nudzą się lub przepychają między sobą! Jeśli odczuwasz ból głowy na samą myśl o wspólnej podróży, sprawdź 5 wskazówek, jak przetrwać podróż z dzieckiem!

  1. Małe dzieci potrzebują uwagi – spróbuj zapewnić im rozrywkę w formie różnych gier zapewniających radosną atmosferę. Na liście dobrych zabaw są m.in. gry słowne, zgadywanki, liczenie określonych obiektów za oknami. Możesz zabrać karty obrazkowe, podróżne kolorowanki, kieszonkowe gry lub układanki magnetyczne. Nie zapominaj także o piosenkach lub audiobookach.
  2. Czas podróży – znalezienie idealnej pory dnia na podróżowanie z maluchem nie jest łatwe, ale planując podróż warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Dopasuj czas jazdy do rutyny twoich dzieci związanej z jedzeniem i spaniem. Sprawdź, czy Twoje dziecko lubi spać w samochodzie! Jeśli tak, spróbuj podróżować w porze drzemek. Niektórzy preferują dalsze wyjazdy w nocy, by dziecko przespało większość lub całą trasę. Jest to bardziej męczące wyjście dla kierowcy, ale w niektórych przypadkach taka opcja zapewnia upragniony spokój!
  3. Unikaj godzin szczytu! Dużo maluchów denerwuje się ciągłymi postojami. Istnieją aplikacje, które pomogą Ci śledzić ruch uliczny, by podróż z dzieckiem przebiegła bez zakłóceń.
  4. Przerwy – planując długą drogę, pamiętaj, że krótkie przerwy mogą zdziałać cuda. Może na trasie jest parking z placem zabaw? A może będziecie mogli zatrzymać się w pobliżu pastwiska koni i popatrzeć na nie zza płotu?
  5. Przekąski – przed trasą przygotujcie wspólnie zdrowe przekąski. Nawet w podróży warto podawać dzieciom jedzenie zgodnie z ich codziennym harmonogramem. Unikaj słodyczy, które są źródłem energii, której dzeci nie będą w stanie spożytkować w aucie.

Mamo, tato! Podróżowanie z dziećmi nie musi być złym doświadczeniem. Wypróbuj te 5 wskazówek na podróż z dzieckiem i bawcie się dobrze!

Sprawdź także, jak przewozić dziecko na przednim siedzeniu.