5 sposobów na nudę w łóżku

Sfera intymna jest niezwykle istotna w każdym związku. Relacja, w której brakuje seksu na dłuższą metę może nie dawać satysfakcji i sprawiać, że partnerzy zaczynają poszukiwać wrażeń gdzieś indziej. Wówczas dochodzi do zdrad lub rozpadów związków. Czy istnieją skuteczne sposoby na nudę w łóżku? Co można zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego, które nie wygląda już tak, jak na początku?

Skąd się bierze nuda w łóżku?

Początki relacji między partnerami, to zwykle okres gorących emocji. Wówczas pożądanie jest niezwykle silne, a każdy kontakt seksualny jest czymś, na co czeka się z utęsknieniem. Kiedy dopiero się poznajecie, to z pewnością nie ma mowy o nudzie. Niestety z czasem w życie wkrada się rutyna, zmęczenie i codzienne obowiązki. Romantyczne wieczory, zakończone w łóżku należą do rzadkości, a seks jest czymś, co oboje traktujecie, jak kolejny obowiązek. Często także przyczyną nudy w łóżku jest pośpiech. Uprawiacie seks tylko wtedy, kiedy dzieci śpią lub akurat macie chwilę między obowiązkami? Nic więc dziwnego, że nie ma w tym nic szalonego i spontanicznego.

5 sposobów na nudę w łóżku.

Co możecie zrobić, aby do Waszego życia seksualnego wróciły gorące emocje?

Zadbajcie o atmosferę.

Dobrze jest, kiedy nie robicie tego w pośpiechu i po ciemku, tylko dlatego, żeby nikt nie usłyszał. Przed seksem warto postawić na dobrą grę wstępną, wziąć wspólną kąpiel lub romantyczną kolację. To pomaga poczuć klimat i zwiększa apetyt na zbliżenie. Jeżeli nie przepadacie za romantyczną otoczką, to równie dobrze możecie zdecydować się na szybki seks, kiedy najdzie Was ochota. Ważne aby nie robić tego tylko wtedy, kiedy wydaje się Wam, że to jedyna okazja.

Zróbcie sobie kilka dni przerwy

Możecie zdecydować się na to, aby jakiś czas w ogóle się nie kochać. Mimo tego piszcie do siebie pikantne esemesy i spróbujcie flirtować, jak na początku związku. To sprawi, że będziecie oczekiwać z utęsknieniem na moment, kiedy zostaniecie tylko we dwoje. Kilka dni przerwy to doskonały sposób na to, aby za sobą zatęsknić i nie mieć czasu na myślenie o nudzie.

Nie bójcie się erotycznych gadźetów.

Zabawki dla dorosłych to może być świetny pomysł. Seksowna bielizna, strój lub odpowiedni żel czy wibrator mogą okazać się świetną alternatywą dla tradycyjnego seksu. Nie warto bać się korzystać z erotycznych gadżetów, zwłaszcza w stałym związku, gdzie od dawna oboje jesteście sobą znudzeni. Pierwsze chwile mogą być krępujące, jednak kiedy spróbujecie, to może odkryjecie siebie na nowo. Warto także spróbować seksu z zawiązanymi oczami lub obejrzeć razem jakiś erotyczny film.

Nauczcie się rozmawiać o swoich potrzebach.

Nuda w łóżku może wynikać także z tego, że żadne z Was nie chce przyznać się do tego, co tak naprawdę sprawiłoby mu przyjemność. Niestety, ale ciężko będzie dojść do porozumienia, jeżeli nikt nie powie głośno, że czegoś mu brakuje. Nie reagujcie więc nerwowo i agresywnie, tylko spróbujcie ustalić co mogłoby sprawić Wam przyjemność. Taka szczera rozmowa może zdecydowanie raz na zawsze sprawić, że nuda zniknie.

Poszukujcie nowych miejsc i pozycji.

Jeżeli zawsze robicie to w tym samym miejscu i co gorsza w jednej pozycji, to naturalne że seks przestał Was satysfakcjonować. Warto poszukać nowego miejsca lub odważyć się na seks w plenerze. Warto oczywiście pamiętać, że nie wszystkie miejsc są do tego odpowiednie, jednak warto chociażby przenieść się z sypialni do kuchni. Inna przestrzeń może sprawić, że przyjdą Wam do głowy zupełnie inne pomysły i zmienicie w końcu pozycje. To może być idealny sposób na łóżkową nudę, a nie wymaga wiele przygotowań.

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!