5 rzeczy, które sprawiają, że jesteś bardziej szczęśliwa

szczęśliwa

Zdrowie oraz szczęście to wartości, które każdy z nas chciałby mieć. Dla każdego bycie szczęśliwym i spełnionym znaczy coś innego. Podpowiadamy jak dbać o siebie i czerpać radość z życia. Warto czasami się zatrzymać i skupić uwagę tylko na sobie. Warto pamiętać, że kiedy będziesz szczęśliwa zadowolone będą również twoje dzieci oraz partner. Sprawdź, jakie praktyki i rytuały możesz włączyć do swojego planu dnia czy tygodnia.

5 rzeczy, które poprawią twój nastrój i samopoczucie

  1. Przebywanie na świeżym powietrzu. Spacery, bieganie, wychodzenie na podwórko z psem czy gimnastyka na dworze może znacząco wpłynąć na twoje samopoczucie. Świeże powietrze, słońce i lekkie powiewy wiatru na twarzy sprawiają, że wydziela się w naszym organizmie dopamina. Regularnie spędzanie czasu na zewnątrz wpływa na nasze zdrowie fizyczne oraz mentalne.
  2. Jedzenie czekolady. Zjedzenie kilku kostek gorzkiej czekolady może wpłynąć na nas pozytywnie, zwłaszcza gdy czujemy się zmęczeni lub przygnębieni. Czekolada również sprawia, że w organizmie wytwarza się dopamina, czyli hormon szczęścia. Mimo tego, że słodycze i cukier nie są zalecane w zdrowej diecie, od czasu do czasu zjedzenie czekolady może być świetnym sposobem na poprawę nastroju.
  3. Słuchanie muzyki. Czujesz się szczęśliwa, gdy w radiu usłyszysz ulubiony kawałek lub sprzątając włączasz ulubioną płytę na cały regulator? Słuchanie muzyki sprawia, że czujemy się mniej zestresowani oraz odczuwamy mniejsze napięcie. Każdy preferuje inny rodzaj muzyki, ale każda może mieć działanie kojące i relaksujące.
  4. Podróżowanie. Ten czynnik w czasie pandemii koronawirusa może być utrudniony, ale nie niemożliwy. Zmiana perspektywy czy odkrywanie nowych miejsc znacząco wpływa na nasz poziom zadowolenia z życia. Może to świetny sposób, aby odkryć nową dzielnicę w twoim mieści lub wybrać się na wycieczkę za miasto.
  5. Poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest podstawą, dzięki której możemy rozwijać się na innych polach. Wpływa na nie wiele czynników, jak sytuacja finansowa, relacje z partnerem czy życie zawodowe. Mimo, że często nie mamy pływu na niektóre sytuacje i zdarzenia warto dążyć do równowagi i balansu na każdym polu.