10 książek dla przyszłych przedszkolaków

książki i figurki dinozaurów

Co prawda do pierwszego dzwonka przedszkolakom jeszcze daleko, ale do pierwszego dnia bez rodziców coraz bliżej. Przedszkole kusi zabawkami, placem zabaw oraz obecnością innych dzieci, ale jednocześnie przytłacza brakiem rodzicielskiego wsparcia. Dzieci mają wiele wątpliwości. Jak poradzą sobie w grupie? Co będzie, gdy zachce im się do toalety albo czy będą musiały jeść obiad, który im nie smakuje?!

Z pomocą przychodzą książki! Na polskim rynku wydawniczym znaleźć można kilka rewelacyjnych pozycji opowiadających o adaptacji w przedszkolu oraz różnych sytuacjach, jakie mogą spotkać w nim dzieci. Co warto przeczytać maluchom?

  1. Basia i przedszkole” – Tej dziewczynki chyba nie trzeba przedstawiać! Basia i jej pasiasta koszulka zauroczyły już nie jedno dziecko. Ta 5-latka jest rezolutna, szczera i bardzo podobna do dzieci czytających jej przygody. Tym razem Basia ma problem! W przedszkolu nie znalazła jeszcze przyjaciółki, o której marzyła. W dodatku pewnego dnia Pani Marta posadziła ją obok tej “dziwnej” Anielki. Czy nowa koleżanka może okazać się inna niż myśli? Basia odkryje, że najlepszych przyjaciół spotyka się w najmniej oczekiwanych momentach!

Tekst: Zofia Stanecka

Wydawnictwo: Egmot

Wiek: 3+

  1. Mela i Groszek. Groszek idzie do przedszkola” – seria o Meli i Groszku pojawiła się na półkach w zeszłym roku. To historie z życia zwykłej rodziny, które opowiadają o codziennych sytuacjach. Groszek to młodszy brat Meli, którym do tej pory opiekowała się babcia. Chłopiec wie już od starszej siostry, że przedszkole jest fajne, ale będzie musiał sobie w nim poradzić samodzielnie. Czy da sobie radę? Oczywiście, tak jak Wasze maluchy!

Tekst: Ewa Skibińska

Wydawnictwo: Wilga

Wiek: 3+

  1. Przedszkoludki. Sto radości i dwa smutki” – pozycja dla fanów wierszyków oraz krótkich opowiadań, które opowiadają o workach na kapcie oraz leżakowaniu lub lepieniu z plasteliny.

Tekst: Agnieszka Frączek

Wydawnictwo: BIS

Wiek: 3+ czytający chłopiec

  1. Luluaki, Pan Czekolada i przedszkole…czyli ważne sprawy małych ludzi” – to książka o zwykłym dniu przedszkolaka. Czytając ją, można świetnie przybliżyć dziecku przedszkolną rutynę, bo przecież najbardziej boi się nieznanego!

Tekst: Beata Ostrowicka

Wydawnictwo: Literatura

Wiek: 3+

  1. Kurczak Karolek idzie do przedszkola” – to pozycja już dla najmłodszych maluchów! Na 10 stronach z ruchomymi obrazkami poznajemy Kurczaka Karolka, który mierzy się z podstawowymi obowiązkami przedszkolaka np. pobudką na czas.

Tekst:Nick Danchfield, Ant Parker

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wiek: 0+

  1. Rok w przedszkolu” – obrazkowa książka prezentująca życie przedszkola miesiąc po miesiącu. To pozycja pełna barw i pozytywnej energii!

Ilustracje: Przemysław Liput

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wiek: 3+ czytające dziecko

  1. Miś Tuliś idzie do przedszkola” – Miś Tuliś to sympatyczny niedźwiadek, którego dzieci mogły poznać już z innych książeczek o jego przygodach. Pewnego dnia przyszedł czas, by Tuliś zaczął przedszkole. Czy można się tam przytulać?

Tekst: David Melling

Wydawnictwo: Amber

Wiek: 3+

  1. Feluś i Gucio idą do przedszkola” Feluś to sympatyczny 3-latek, który przygotowuje się do pierwszego dnia w przedszkolu. Razem z rodzicami kompletuje wyprawkę, a następnie powoli poznaje zwyczaje oraz rytuały przedszkolaków.

Tekst Katarzyna Kozłowska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2018

Wiek: 3+

  1. Miffy w przedszkolu” – króliczka Miffy jest dobrze znana wielu małym czytelnikom na całym świecie. Tym razem spędza czas w przedszkolu, gdzie jest… po prostu miło! Miffy przekonuje się, że czas wypełniają tam śpiewanie, kolorowanie i wspólne czytanie bajek. Brzmi dobrze, prawda?

Tekst: Dick Bruna

Wydawnictwo: Format, 2010

Wiek: 3+

  1. Ja nie chcę do przedszkola” – Henio zdecydowanie nie chce iść do przedszkola! Jego historia to zatem świetna opcja dla negatywnie nastawionych dzieci. Na kolejnych stronach króliczek odkrywa bowiem, że jego obawy nie miały uzasadnienia.

Tekst i ilustracje: Stephanie Blake

Wydawnictwo Dwie Siostry

Życzymy miłej lektury i miłości do przedszkola od pierwszego dnia!

Chcesz więcej za darmo?

Chcesz otrzymywać więcej treści w tym temacie za darmo? Zostaw E-Mail, a wyślemy Ci je!

Obiecujemy, że nie spamujemy!

Udostępnij artykuł, dziękujemy!